PŮLSTOLETÍ KRUHU

Zde se dají zakoupit výrobky vytvořené k oslavám půlstoletí Kruhu.

 

V případě zájmu o  Almanach kontaktujte autora a bývalého náčelníka oddílu Františka Špinku na mail - franta@spinku.cz.

Všechny ostatní předměty se nakupují přímo u nás prostřednictvím kontaktního formuláře, který najdete níže, nebo přes mail vedeni@kruh.cz.  V případě kontaktování přímo do emailové schránky uveďte následující:

1) produkty a jejich počet (příklad: "dvě šedá trička XL, jeden zpěvník.")

2) způsob doručení: osobně po domluvě/poštou (poštovné účtujeme jednotně 100 kč - připište prosím adresu)

Platbu je nutné provést převodem, na účet číslo 239783545/0300, do zprávy uveďte, co objednáváte.

Obratem Vám objednávku potvrdíme, případně volejte zatím na 775987846.

Pozn.: Z výtěžku budou zaplaceny výdaje za výrobu předmětů.

 

Almanach a zpěvník

Půlstoletí Kruhu aneb mapování padesátileté historie oddílu Kruh 

Kniha k 50 letům Kruhu vychází ve 400 výtiscích -  má bezmála 600 stran – spolupracovalo na ní bezmála 300 lidí (včetně 80 současných členů a rádců v anketách) – věnovali jí společně přes 5 000 hodin – editoři na ní pracovali 3 roky – naskenovalo se pro ni 2 500 fotografií –své citace v knize autorizovalo přes 100 lidí – je doprovázena fotografiemi od více než 40 fotografů.

Kniha má tři velké kapitoly: Příběh Kruhu aneb oddíl v orální historii od roku 1966 do roku 2016, Zachyceno v Kruhu aneb autorské články, úvahy a rozhovory spolu s ukázkami z časopisu KRUH, a Místa Kruhu aneb mapování historie Primavery, kluboven a přehled všech tábořišť. Děkujeme všem, díky nimž kniha vznikla a díky nimž jsme mohli dohledat mnoho historických fakt a souvislostí.

Věříme, že je zajímavá pro nejstarší generaci Kružanů Pavla Křivského, pro všechny generace, které oddílem prošly, až po rodiče nejmladších členů, jejichž děti do oddílu právě přicházejí.

Jediné placené náklady na knihu jsou: sazba, předtisková příprava, tisk a vazba a činí 120 000 Kč. Cena knihy je stanovena tak, aby výtěžek pokryl většinu těchto nákladů. Pokud nám zaplatíte více, přijdou tyto peníze oddílu. Děkujeme za spolupráci a děkujeme za podporu a doufáme, že si počtete!

Editoři: František Špinka, Kateřina Velíšková, Josef Holeček a Sára Roeselová

Cena: 400 Kč (sponzorská: 600 Kč, studentská: 300 Kč)

Počet stran: 576

Na konci stránky najdete tři úryvky z knihy, včetně obsahu, kusu kapitole o Primaveře a ukázce z historických kapitol.

Písně Kruhu

Kulaté výročí – 50 let – to by chtělo nejen almanach, ale i nějaký zpěvník s akordy, podle kterého by
se známé i pozapomenuté oddílové hity mohly hrát, co hrdlo ráčí!

Původní myšlenkou bylo vydat nejen čistě autorskou tvorbu v rámci oddílu, ale všechny písně, které jsou nebo byly pro oddíl typické. Brzy se ale ukázalo, že množství písniček, které v průběhu padesáti let tvořily základ táborového repertoáru, výrazně přesahuje rozsah, který může jediný zpěvník pojmout. Navíc: kde udělat hranici, co ještě do zpěvníku zařadit a co si už místo nezaslouží? Rozhodli jsme se tedy vytvořit zpěvník pouze z písniček, které někdo složil v rámci oddílu, nebo přímo pro něj, udělat ho ilustrovaný a co možná nejhezčí – sváteční.

Zůstaly tak hlavně hymny, muzikály, písně z her a divadel. Jistě se může stát, že svou oblíbenou píseň ve zpěvníku nenajdete. Určitě jsou takové, které se nám nepodařilo dohledat nebo jsme se o nich přes veškerou snahu ani nedozvěděli (seznam některých nezařazených písniček najdete na posledních stránkách), buďte tedy prosím shovívaví. Na přípravě zpěvníku se podílelo mnoho autorů, kytaristů, zpěváků a dalších ochotných muzikantů a nadšenců – všem jim tímto patří velký dík! Berte tento zpěvník/sborník jako připomínku dob minulých, nebo ještě lépe: jako podklad pro společné zpívání u ohně v dalších letech a desetiletích.

Ať se vám líbí!

Eda Bakštein, Maruška Bakšteinová, Anička Křížová

Cena: 100 Kč

Počet stran: 116

Muzikály ve zpěvníku: Rybníkář Burák, Dzurilla, Hobit, E.T. v Teepee Yeah!, WOP, Zvířecí farma, Čarodějův učeň, Bruncvík, Soudce Ti, Mandle a Mandloví, František Nebojsa, Děvčátko Momo, Krysař a mnoho hymen aj. písní.

Tričko a taška

V rámci výročí jsme také natiskli několik různých druhů triček. Můžete si tak objednat tričko s obyčejným motivem pěti kruhů za sebou, buď v šedé či černé variantě (viz. první a čtvrtý medvěd zleva), nebo také tzv. planetární motiv (viz. třetí medvěd zleva), který je dostupný pouze v barvě černé. Všechny trička jsou dostupné jak v pánské a dámské variantě.

V případě černé barvy se jedná o stoprocentní bavlnu, v případě barvy šedé se jedná o poměr 85% bavlna, 15% viskóza

Tašky bohužel již dostupné nejsou. Poslední byly doprodány na letošním táboře.

Tričko: 100 Kč

Velikosti:

černá muži: S, M, L, XXL; šedá: S, M, L, XL, XXL

černá ženy: S, M, L, XL, XXL; šedá: S, M, L, XL

planety muži: M, L, ; planety ženy: M, L, XL

dětská černá: jenom jedna varianta dělaná pro 9-12ti leté

Taška: 50 Kč

Autor motivu: Martina Špinková, grafická úprava: Anička Křížová

Děkujeme Vám za nákup!

Pozn.: Medvěd není součástí žádného z produktů.

 

Napište nám zprávu